تبلیغات# کمپین_زیتون (کاشت درخت زیتون به مناسبت روز جهانی قدس)

28 خرداد , 1396

#کمپین_زیتون

زیتون، درخت همیشه سبز نواحی مدیترانه ای است که تنه و برگ های مقاومی دارد. شکوفه های این درخت سفید است. در ادبیات پایداری فلسطین، زیتون نماد صلح و پایداری و ماندگاری است و شکلی از این درخت بر پرچم این ملت نقش بسته است.

تاکید بر زیتون به عنوان نماد صلح نیازی به تحقیق و تفحص زیادی ندارد. به عنوان مثال در قرآن، بر زیتون قسم خورده شده است: «والتین والزیتون و طور سینین وهذاالبلدالامین.» خداوند به زیتون سوگند می خورد؛ زیرا زیتون و سه مورد دیگر همگی مورد احترام و ارزش هستند. منظور از زیتون کوهستانی است که بیت المقدس بر بالای آن واقع شده و سوگند خوردن به این سرزمین شاید بدان علت است که تعدادی ازانبیا در این سرزمین مبعوث شده اند.

در انجیل نیز آمده است که: حضرت عیسی (ع) مسیح پس از چهل روز، روزه داری در روز شنبه چهل و یکمین روز، مرده ای را در قبر زنده کرد و در روز یکشنبه عازم بیت المقدس شد و برای پیشواز او مردم در حالی که برگ زیتون در دست داشتند، در پیش روی او تورات و زبور می خواندند و تا ورودش به بیت المقدس او را بدرقه کردند.

در افسانه یونان، آتنا یعنی الهه عقل و صلح، درخت زیتونی را در آتن به نشانه صلح رویانده است. با کمی دقت و تحقیق به یاد می آوریم که آمریکایی ها برای بیان صلح در هنگام سفر به کره ماه، نهال زیتونی را در آنجا کاشته اند.

ما نیز با توجه به اهمیت این درخت و تاکید بر بیان صلح بنا داریم به مناسبت روز جهانی قدس، شما را به کمپینی دعوت کنیم که کافی است در آن نهالی از زیتون را بکارید. ضمنا خوشحال می شویم تا ما را هم با عکسی که از زیتون می گیرید، سهیم کنید. (آدرس ایمیل: ایمیل گروه)

راهنمای کاشت زیتون:

به طور کلی اگر نهال زیتون را تهیه کنید در سرتاسر سال می توانید آن را بکارید؛ زیرا هنگام کاشت، خاک اطراف آن نمی ریزد. این گیاه به آب کمی نیاز دارد، و در مناطقی بهترین کیفیت را دارد که زمستان آن معتدل و تابستان آن خشک و طولانی باشد.


لینک ثابت


نهنگ لاگ

8 آبان , 1395

نشریه اختصاصی نهنگ لاگ

چندی است که نشریه اختصاصی اقتصادی نهنگ لاگ را راه انداخته ایم. این مجله مورد استقبال خوب شما قرار گرفته و امید هست به اهداف راه اندازی آن دست یابیم.

نهنگ لاگ به صورت اختصاصی هر ماه در کانال تلگرام مربوط به این نشریه به روز می شود:

آدرس کانال:

@nahanglug

آدرس دسترسی به اولین نسخه های این نشریه:

http://enahang.ir/nahanglug/

صفحه مربوط به نشریه در سایت ای نهنگ:

http://enahang.ir/nahanglug.htm


لینک ثابت


آموزش و کمک به امر تحصیل

8 آبان , 1395

تا سال 2020 مهارتهایی مانند منطقی بودن، تسلط در درک مفاهیم دانش های چند رشته ای، تفکر محاسباتی و چندین مهارت دیگر را لازم است یاد بگیرید تا بتوانید زندگی خود را توسعه دهید.

اما در امر آموزش هم شاهد پیشرفت هایی بوده ایم از جمله استفاده از ماین کرافت در کلاس ها و یا مفاهیم اینترنت اشیا و ...

گذشته از این ها این پیشرفت ها مرهون یک پاسخگویی به برخی نیازها از جمله آموزش بوده است. در این ویدئو به خوبی می توان پاسخ به آرزوی دستیابی را دید به معلمین برجسته که علاقه رفتن به اون جاها رو ندارند. در این ویدئو آموزش کودکان محروم از تحصیل را مورد توجه قرار داده ایم:

 

 

 


لینک ثابت


استفاده مجدد از قطعات مدارچاپی

28 تیر , 1395

همه ی محصولات الکترونیکی یک برد مداچاپی دارند. این برد می تواند از قطعاتی چون خازن و مقاومت تشکیل شده باشد. اما امروزه با توجه به پیشرفت سریع تکنولوژی بسیاری از بردها به راحتی تبدیل به زباله می شوند. که اگر کمی از خودمون خلاقیت نشون بدیم می تونیم از این بردها استفاده مجدد داشته باشیم. اما قبل از آن باید توجه داشته باشیم که به عنوان مثال اگر از خازن می خواهیم استفاده مجدد داشته باشیم بادنکرده باشد و یا نترکیده باشد. هم چنین مقاومت نسوخته باشد.


لینک ثابت


کمپین حفاظت از رودخانه ها

25 اسفند , 1394

کمپین رودخانه

عکس های حفاظت از رودخانه

#کمپین_رودخانه: از اقدامات حفاظتی خود از رودخانه عکس گرفته و یا نام رودخانه های محل زندگی را در نرم افزار زیر وارد کرده برای ‎@enahang ارسال کنید

قرار است که به هر نحوی اقداماتی تاثیر گذار در جهت حفاظت از رودخانه ها داشته باشیم. بدین منظور الکترونهنگ فاطر نرم افزاری اندرویدی نیز تهیه کرده است که در آن اسم چند رودخانه مهم ایران از جمله جاجرود، کارون دو رودخانه مهم در معرض خطر نیز آمده است. برای حمایت از این کمپین نام رودخانه های محل زندگی خود را در این اپلیکیشن وارد کرده و برای @enahang ارسال کنید.

 نرم افزار اندرویدی رودخانه


لینک ثابتآینده از دید الکترونهنگ فاطر

26 دی , 1394

سلام

این بار، از دیدی متفاوت تصاویری ناب و زیبا از دنیای زیرآب برای شما به تصویر می کشیم. البته این تصاویر مربوط به آینده است. امیدواریم لذت ببرین.

آینده از دید الکترونهنگ فاطر را می توانید از کانال ما در آپارات دانلود کنید.


لینک ثابت


پیشرفت

25 آذر , 1394

در آستانه آغاز فصل برف و زمستان و هم چنین سال 2016 میلادی تاسیس شرکت الکترونهنگ فاطر سماوات را به شما دوستان تبریک می گوییم

ما معتقدیم رمز ماندگاری و پیشرفت لبخند شماست

 

ما را با کانال ارتباطی شرکت الکترونهنگ فاطر در تلگرام دنبال کنید:

این کانال دریا و فضا را همزمان پوشش می دهد


لینک ثابت