تبلیغات# کمپین_زیتون (کاشت درخت زیتون به مناسبت روز جهانی قدس)

28 خرداد , 1396

#کمپین_زیتون

زیتون، درخت همیشه سبز نواحی مدیترانه ای است که تنه و برگ های مقاومی دارد. شکوفه های این درخت سفید است. در ادبیات پایداری فلسطین، زیتون نماد صلح و پایداری و ماندگاری است و شکلی از این درخت بر پرچم این ملت نقش بسته است.

تاکید بر زیتون به عنوان نماد صلح نیازی به تحقیق و تفحص زیادی ندارد. به عنوان مثال در قرآن، بر زیتون قسم خورده شده است: «والتین والزیتون و طور سینین وهذاالبلدالامین.» خداوند به زیتون سوگند می خورد؛ زیرا زیتون و سه مورد دیگر همگی مورد احترام و ارزش هستند. منظور از زیتون کوهستانی است که بیت المقدس بر بالای آن واقع شده و سوگند خوردن به این سرزمین شاید بدان علت است که تعدادی ازانبیا در این سرزمین مبعوث شده اند.

در انجیل نیز آمده است که: حضرت عیسی (ع) مسیح پس از چهل روز، روزه داری در روز شنبه چهل و یکمین روز، مرده ای را در قبر زنده کرد و در روز یکشنبه عازم بیت المقدس شد و برای پیشواز او مردم در حالی که برگ زیتون در دست داشتند، در پیش روی او تورات و زبور می خواندند و تا ورودش به بیت المقدس او را بدرقه کردند.

در افسانه یونان، آتنا یعنی الهه عقل و صلح، درخت زیتونی را در آتن به نشانه صلح رویانده است. با کمی دقت و تحقیق به یاد می آوریم که آمریکایی ها برای بیان صلح در هنگام سفر به کره ماه، نهال زیتونی را در آنجا کاشته اند.

ما نیز با توجه به اهمیت این درخت و تاکید بر بیان صلح بنا داریم به مناسبت روز جهانی قدس، شما را به کمپینی دعوت کنیم که کافی است در آن نهالی از زیتون را بکارید. ضمنا خوشحال می شویم تا ما را هم با عکسی که از زیتون می گیرید، سهیم کنید. (آدرس ایمیل: ایمیل گروه)

راهنمای کاشت زیتون:

به طور کلی اگر نهال زیتون را تهیه کنید در سرتاسر سال می توانید آن را بکارید؛ زیرا هنگام کاشت، خاک اطراف آن نمی ریزد. این گیاه به آب کمی نیاز دارد، و در مناطقی بهترین کیفیت را دارد که زمستان آن معتدل و تابستان آن خشک و طولانی باشد.


لینک ثابت


نظرات


0 دیدگاه


    هیچ نظری برای این مطلب ارسال نشده است ! اولین نفر باشید ...

ایجاد یک نظر


دیدگاه شما:

برای افزایش امنیت لطفا کدی را که در تصویر زیر می بینید در کادر وارد کنید :
CAPTCHA Image   Reload Image
Enter Code*: